| teiube a întrebat:

Buna am si eu o intrebare daca in zodiacu romanesc ca sa ii zic asa sunt taur in ala chinezesc ce sunt fratilor ca nu mai stiu am auzit atatea variante ca am innebunit cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Esti caine in Zodiacul Chinezesc! Te asigur!

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel chinezesc se calculează în funcţie de anul naşterii.

| teiube explică:

11mai 1994

| MeConstantine a răspuns (pentru teiube):

Http://www.roportal.ro/horoscop/calculeaza/ deci la fel apari caine, iar fiind in primul semestru de lemn. Conteaza doar anul la cel chinezesc

| DedeeAndreea a răspuns (pentru teiube):

Esti caine in Zodiacul Chinezesc! Te asigur!

| teiube explică:

Nu mai inteleg nimic unu zice ca sunt sarpe altu caine va hotarati va rog

| DedeeAndreea a răspuns (pentru teiube):

Scuza-ma.Abia acum am aflat ca Zodiacul Chinezesc se face dupa anul in care te-ai nascut! Stai putin, iti zic imediat ce zodie esti in Zodiacul Chinezesc!

| teiube explică (pentru DedeeAndreea):

Deci eu sunt nascuta pa 11 mai 1994 eu am citit ceva si mi-a zis ca sunt sarpe dar nu sunt s

| DedeeAndreea a răspuns (pentru teiube):

Esti caine!

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Nu este acelasi lucru cel chinezesc cu cel romanesc happy Cel European este pe zodii pe cele 12 zodii, iar cel chinezesc este pe animale pe cele 12 animale care se repeta din 12 in 12 ani. Eu zic ca aflii foarte usor ce esti pe orice site de zodii happy si vei vedea ca este aceeasi varianta.

| teiube explică (pentru MeConstantine):

Deci sunt pe 11 mai 1994 ce animal ma rog sunt in ala chinezes

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna! Daca esti taur si te-ai nascut in luna aprilie,in Zodiacul Chinezesc esti Dragon, iar daca esti taur si te-ai nascut in luna mai, in Zodiacul Chinezesc esti Sarpe! Acum, eu nu stiu in ce luna te-ai nascut, eu ti-am zis variantele!
La multi ani pentru Noul An 2013! big grin

| teiube explică (pentru DedeeAndreea):

11 mai 1994

| DedeeAndreea a răspuns (pentru teiube):

Ok.Esti Sarpe in Zodiacul Chinezesc!

| MeConstantine a răspuns (pentru teiube):

Nu pot sa cred ca ai premiat pe cineva care si-a dat cu parerea de trei ori sad pacat. Eu ti-am zis din prima ce esti si unde sa calculezi. So unfair sad La multi ani si sa stii ca tin cont de ce ai facut happy