| cosmiutsa a întrebat:

am si eu o problema, acum ceva timp mi-am pierdut certificatul de nastere si nu l-am facut iar dupa o luna mi-a expirat si buletinu!~x( ce pot sa fac? fundisa.love struck:*

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la Starea civila de la locul de nastere si solicita un duplicat al certificatului de nastere si apoi du-te sa-ti faci cartea de identitate. Numai bine!

| express11 a răspuns:

Alt certificat, de fapt o copie de la evidenta populatiei, de regula pe la casa casatoriilor au birouriceri acolo certificat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti alt certificat de nastere, dupa care si buletinul. (si eu mi-am pierdud certifcatul, iar atunci implinisem 14 ani...pana la urma am rezolvat problema)