| Ruxxy a întrebat:

am si eu o problema cu messenger-ul. Intru pe id, iar daca vreau sa vorbesc cu cineva, se deschide fereastra si imi apare o alta fereastra cu "Internet Explorer Script Error" iar mai jos scrie "An error has occurred in the script on this page" plus alte date si nu vad ce scriu in fereastra de la mess. Nu stiu ce sa fac, am cautat si pe net si am vazut ca au si altii probleme asemanatoare si am facut ce scria acolo ca trebuie sa fac ca sa se rezolve dar tot nu a mers. Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Trebuie sa activezi javascript in browser.

Aici vezi cum poti sa activezi javascript in browser.

Mozilla Firefox
1. Selectaţi,, Tools" (Instrumente) din meniul superior
2. Alegeţi,, Options" (Opţiuni)
3.În secţiunea de navigare din partea stângă, alegeţi,, Web Features" (Funcţii Web)
4.Bifaţi caseta de lângă,, Enable JavaScript" (Activare JavaScript) şi faceţi clic pe OK

Internet Explorer

1. Selectaţi,, Tools" (Instrumente) din meniul superior
2. Alegeţi,, Internet Options" (Opţiuni Internet)
3. Faceţi clic pe fila,, Security" (Securitate)
4. Faceţi clic pe,, Custom Level" (Nivel personalizat)
5. Derulaţi până la secţiunea numită,, Scripting" (Scriptare)
6. Sub,, Active Scripting" (Activare scriptare), selectaţi,, Enable" (Activare) şi faceţi clic pe OK

| Ruxxy explică:

Erau deja selectate si in Mozilla si in Internet Explorer...