| bububu a întrebat:

Buna am si eu o problema, daca ma poate ajuta cineva, nu stiu sa umblu foarte bine la calculator, dar am scris ceva in microsoft office world2007, 2 pagini si ceva, am salvat pe desktop, nu mi-a aparut. am dat la start si mi-am vazut pana la urma ceea ce salvasem si am vrut sa o mut intr. un alt folder si am dat shortcut, si nici acum nu stiu daca mai e sau nu salvata, am mare nevoie de ea, acolo zicea ca o sa fie mutata undeva... dar am cautat intr-una si degeaba, e posibil sa fie stearsa? dar nici in recycle bin nu e, multumeschappy

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sckipper a răspuns:

Cand ai dat save pun pariu ca nu te-ai uitat unde ti-a salvat.Fisierul poate sa fie salvat oriunde in calculator dar de obicei salveaza in document and setings. Oricum daca stii cum ai denumit fisierul intra in start-Search-si dai pe Documents (sau all files and folder) si scrii numele fisierului dupa dai search si astepti.in dreapta iti apar mai multe fisiere si vezi si u care e bun dupa il iei de acolo cu mausu apasat si il tragi pe desktop.e cea mai usoara metoda sa cauti un fisier in calculator. daca nu iti gaseste fisierul inseamna ca nu mai e, sau e in my recent document(un fisier ascuns). daca nu merge faza cu searchu iti spun cum sa ajungi si in recent document

| ioanais a răspuns:

Deschide word-ul, da click pe butonul de Office (cel rotund din stanga - nu stiu cat de familiarizat esti cu word-ul, scuze daca dau prea multe detalii). Verifica daca iti apare titlul documentului tau in lista din dreapta la Recent documents. Daca nu ai deschis mai mult de 15 documente de atunci ar trebui sa fie acolo. Daca e, da click pe el si se deschide. Apoi salveaza-l in alta parte, ai grija unde happy. Altfel, incearca cum ti-a spus Skipper, intr-adevar e cel mai simplu. Daca cumva l-ai sters, va fi nevoie sa folosesti un program de recuperare a documentelor.

| bububu explică:

Cred ca s-a pierdut, am incercat din nou acum si mai devreme am luat toate folderele la rand.asta e happy mersi oricum