| laurra06 a întrebat:

Buna am si eu o problema la jocul sims 2 Nightlife, incerc sa downloadez de pe un site obiecte pentru casa, le pun unde trebuie, insa cand intru in joc si vreau sa le vad nu imi apar.Ma pute'ti ajuta?

4 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Sunt două feluri de download-uri:
1. Care trebuiesc instalate
2. Care nu trebuie instalate.
___________________________________________________________
Să încep cu cele care nu trebuiesc instalate:
După ce ai intrat pe site-ul dorit, downloadează orice obiect doreşti şi salvează-l oriunde vrei ( eu, de obicei, îmi fac un folder nou pe desktop, unde să le salvez ). Acum, ce ai downloadat, o să-ţi apară că este arhivat, aşa că va trebui să-l despachetezi.
Copiezi obiectele despachetate aici: " C:\ Documents and Settings\ Numele Tău \ My Documents \ EA Games \ The Sims 2 \Downloads ( nu vei găsi folderul Downloads, dar il vei face tu cu exact acest nume "Downloads" ).
După ce ai făcut tot ce ţi-am scris mai sus, intri în joc şi o să-ţi apară o fereastră, unde va scrie " We have discovered customized or modified content. ", mai jos vei vedea " Custom objects are currently enabled ", iar sub, vei avea doua casuţe, iar dacă vrei ca tot ce ai downloadat să-ţi apară în joc, bifează a doua căsuţă " Enabled Custom Content ", apoi dai click pe " Ok ".
___________________________________________________________
Acum cele care trebuiesc instalate:
La fel le downloadezi unde doreşti tu şi o să-ţi apară asa: http://i47.tinypic.com/1j6b6b.jpg. Copiem ce ai despachetat aici: "C:\ Documents and Settings \ Numele Tău \My Documents \ EA Games \ The Sims 2 \Downloads" şi dai două click-uri pe el apoi dai "Install" şi la final, " Ok ".

Dacă nu ai înţeles, găseşti un filmuleţ aici, care sigur te va ajuta:
http://www.youtube.com/watch?v=Pl0RzFgzRPQ

Sper că te-am ajutat, succes!:)

| simina13 a răspuns (pentru DiDi):

Mersiii big hug M-ai ajutat, exact in problema asta am fost si eu si eram chiar trista ca imi doream, si acum pot sa am ce vreau, mersii mult :* big hug

| Alexandra2015 a răspuns (pentru DiDi):

La mine nu se întâmplă nimic crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google( din pacate nu mai stiu site-ul ) Sims2Pack Clean Installer, downloadeaza-l si instaleaza (programul e gratuit) si el se va ocupa de instalatul atat a downloadurilor care trebuie instalate (. Sims2Pack file) precum si a celor car e nu trebuie instalate(. Package file). Pe cele care care nu trebuie istalate o sa trebuiasca in continuare sa le pui in MyDocuments/EA games/ The sims 2/Downloads, insa daca folosesti progarmul o sa ai garantia ca ti le va arata pe toate in joc, deoarece nu le arata pe toate intotdeauna. Fisierele care nu trebuesc instalate sunt de regula obiecte si haine sau frizuri, dar ai grija sa citesti inainte sa le downloadezi caci unlele cer "mesh-uri" de pe alte siteuri pe care o sa trebuiasaca sa le downloadezi separat, daca ti se spune (Mesh-urile sunt un fel de schelet al obiectului, ii definesc forma si fara ele nu ai sa poti vedea chestiile luate de pe net in joc). Cele care trebuiesc instalate (au extensia Sims2Pack) sunt de obicei case sau terenuri. De asemenea e foarte important sa verifici daca obiectul nu-ti cere vreun Expansion Pack, asa ca ar fi bine sa vezi daca la Requierments mai apare si altceva in afara de sims 2