| FunnyLoOVe a întrebat:

Am sters din greseala cosul de reciclare din calculator.Cum as putea sa il pun la loc pe desktop, unde il pot gasi in memoria calculatorului.Am windows vista.

Help!

Răspuns Câştigător
| n30x a răspuns:

Si eu am vista si nu pot sa sterg recycle bin... incearca sa dai click dr personalize si desktop icons si vezi acolo recycle bin. Astept funda daca te-am ajutat. Te pup

4 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Clic dreapta pe desktop\personalizare\in stanga sus "modificare pictograme desktop"\bifezi cos de reciclare\se aplica\ok

| angel74dm a răspuns:

Cineva din echipa de design a Windows XP/2003/Vista a decis ca toate icoanele de pe desktop sa nu mai apara… Nu putem sti ce a stat la baza acesti decizii de a ascunde icoanele implicite de pe desktop, dar cu siguranta una dintre primele actiuni intreprinse dupa de am instalat sistemul, este sa adaugam pe desktop macar "My Computer".
Iata cum se face acest lucru.
Deci, exista 2 metode pentru a restaura icoanele implicite de pe desktop.
Click-Dreapta undeva pe desktop, si selectam "Personalise".
In fereatra de personalizare (Personalise), in coltul din stanga de sus, alegem "Change desktop icons". (nota: putem accesa aceasta fereastra de personalizare si din Control Panel).
In fereastra cu setarile icoanelor de pe desktop, "Desktop Icon Settings", click pentru a selecta toate icoanele pe care dorim sa le avem pem desktop. Recycle bin trebuie sa fie undeva in dreapta. Apoi click OK.
Gata!
Bafta!

| ganton a răspuns:

Cauta-l pe strazi da ai grija la rromi ca astia de obicei cauta prin recycle bin-uri rolling on the floor.