| gdsjdpUAS a întrebat:

Bună!
Am un ceas de mână pe care l-am strâmtat acum ceva vreme, dar am pierdut piesele din curea. Aș vrea să îl lărgesc, oare se poate să găsesc undeva piese pentru curea sau la ceasornicar mi-l pot face fără sa duc eu piese?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Din cate imi dau seama fata de cele pe care le-ai spus, ai nevoie de o alta curea, poti sa o schimbi cu totul!
Din curea mai mare poti sa faci mai mica, dar din curea mai mica nu poti sa faci mai mare, eventual daca este o curea de aceea tip "zale" la care poti adauga pe ea, daca e altfel de curea nu prea ai cum
Se gasesc curele in comert destule tipuri!
Sigur ca poti merge si la un ceasornicar sa ceri o parere!
vezi ca in malluri sunt unele magazine sau in orice caz masute de acelea in exterior care au accesorii ceasuri si mai sunt si baieti care repara ceasuri la acele raioane, mai ales acolo unde spune inlocuire baterii ceasuri etc nu strica sa ceri o parere si eventual daca este cineva acolo care se pricepe iti poate schimba cureaua cu una de la ei, cei care vand si curele!

| gdsjdpUAS explică (pentru Simpatic):

Bună, mulțumesc mult pentru răspuns, este un ceas Michael Kors Lennox. Nu cred ca voi găsi piese asemănătoare în comerț.Voi întreba la ceasornicar, voiam doar un răspuns mai rapid pentru ca va dura cam mult până să merg sa întreb.

| Simpatic a răspuns (pentru gdsjdpUAS):

Majoritatea modelelor de la marca care mi-ai spus-o au acest gen de curea interschimbabila nu? > https://modivo.ro/......8040-auriu

sunt sigur ca gasesti si curele de acest gen compatibile! adevarat cea OEM este putin cam scumpa!

| gdsjdpUAS explică (pentru Simpatic):

Da. Am găsit curea pentru model! Mulțumesc mult!

| Simpatic a răspuns (pentru gdsjdpUAS):

Cu placere