| Thelinky a întrebat:

Am un cub de formatul 3×3×3. L-am amestecat si nu stiu cum sa il fac... Ma puteți ajuta, in sensul ca imi puteți explica cu de-amanuntul care sunt algoritmii/cei 7 pasi de la metodă incepatorilor pentru a rezolva cubul rubik? Dau funda big grin

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Bate-ti capul, fiindca pentru asta a fost inventat Cubul Rubik.
Formulele de "7 pasi" sunt pentru cei care vor sa invete cum se muta cel mai repede cate 1 cub la locul lui, dar trebuie sa le aplici pentru toate 26 cubulete din ansamblu (in caz extrem). happy