| Mirabella95 a întrebat:

am un iphone 6 plus si nu stiu daca aveti si voi aceeasi problema: te afli intr-o convorbire si doresti sa adaugi un alt participant il suni raspunde apare butonul de conferinta apas pe el si nu merge. deci de ce nu po face conferinta? va rog orice stie

Răspuns Câştigător
| KanezuY a răspuns:

Poate acel participant nu are iPhone si de aceea nu merge.

| Mirabella95 explică (pentru KanezuY):

Pai nu are. trebuie sa aiba ca sa fac o conferinta?

| KanezuY a răspuns (pentru Mirabella95):

Da trebuie sa aiba iPhone ca sa poata sa mearga.

| Mirabella95 explică (pentru KanezuY):

Pfff... trebuie sa mi iau Samsung in cazul astasad

| KanezuY a răspuns (pentru Mirabella95):

Nu neaparat, poti sa faci conferinta si prin Skype.

| Mirabella95 explică (pentru KanezuY):

Mie imi trebuie la altceva. Am pe cineva la penitenciar si cand nu poate suna la alt nr fac eu conferinta. Adica am incercatlaughing deci skype nu-i solutie. O aplicatie ceva ca sa mearga sa fac conferinta? sad

| KanezuY a răspuns (pentru Mirabella95):

Ce cartela ai? Daca ai de la Orange, verifica daca ai activat serviciul de conferinta.

| Mirabella95 explică (pentru KanezuY):

Am telekom. Cartela nu abonament

| Mirabella95 explică (pentru KanezuY):

Da,am citit! mi se pare o prostie sa platesc atat cand conferinta e gratuita. chiar raman uimita.

| KanezuY a răspuns (pentru Mirabella95):

Asta e, cei de la telekom sunt niste hoti.

| Mirabella95 explică (pentru KanezuY):

Si cei de la iphone. observ. e normal ca nu toata lumea are iphone. deci imi restrictioneaaza acest serivciu. sad iar taximetristii de exemplu vorbesc cu orele in conferinta.

| KanezuY a răspuns (pentru Mirabella95):

Taximetristii aia cred ca au abonament la Orange, de pot vorbi cu orele in conferinta.
Vezi mai multe detalii aici, daca te intereseaza : https://www.orange.ro/servicii/optiuni-de-apel/
dai mai jos si iti arata acolo mai multe despre apeluri conferinta.

| Mirabella95 explică (pentru KanezuY):

Cred ca la Android nu-i asa. adica daca aveam un Samsung cu siguranta merge sa fac cu oricine conferinta

| KanezuY a răspuns (pentru Mirabella95):

De fapt aici gresesti, iti trebuie abonament la cartela ca sa poti face conferinta, poti intreba operatorul de telefonie.

| Mirabella95 explică (pentru KanezuY):

Asa mult s-au schimbat lucrurile? cand eram in liceu faceam la conferinte doamne laughing si acum....cand am nevoie..doamne sfinte

| KanezuY a răspuns (pentru Mirabella95):

Asta e viata tongue

17 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Multe raspunsuri eronate mai sus:
Nu trebuie sa aveti acelasi tip de telefon pentru a face conferinta, pur si simplu trebuie activat serviciul (Asta se face la operatorul de telefonie mobila), acum ca unii cer o taxa pentru asta, altii nu, e alta treaba. Dar nu are nici-o legatura cu ce tip de telefon folositi. Poti sa faci conferinte si de pe telefoane aparut in anul 2000.