| oeg a întrebat:

am un laptop, toshiba satellite si de la un timp a inceput sa ma tina f putin bateria. in jur de 1 ora. precizez ca are performantele mari. ma gandewssc ca poate fi de la performante. heelp

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este ceva normal daca ai de mai mult timp laptop-ul, in timp durata bateriei este tot mai scazuta si trebuie inlocuita. Si eu am laptop si am citit ca bateria lui(cel putin la al meu) rezista la cca 350 incarcari, dupa care va trebui schimbata. Pentru o durata mai mare(o perioada mai mare) se spunea ca trebuie sa folosesti incarcatorul, cu bateria scoasa, atunci cand ai o priza la indemana. Numai bine!

| XLittleGirlX a răspuns:

Si eu am laptop si tin incarcatorul numai in laptop eu nu il scot fiindca nu vreau sa se termine bateria si dupa aia sa-l bag la incarcat eu sper ca te-am ajutat! deci cel mai bine e sa mai tii si incarcatorul in el! si inca o data spr ca te-am ajutat

| GameZone a răspuns:

Salut, nu conteaza performantele, totul este sa fie trecut pe performanta sczuta, dar durabilitate mare, atunci cand este trecut pe baterie, banuiesc ca ai windows xp. dar aceasta caracteristica nu este valabila deoarece windows-ul e cam vechisor, recomand un upgrade la windows 7winking Va merge bine, laptopu' ete foarte bun, am avut si eu unu acum 1 an
am fost foarte multumit... Nu uita -> Upgrade windows 7.