| Crisan_Adela_1996 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat in legatura cu un notar in Germania, la Bonn care, sa fie vorbitor si de limba romana. Un prieten ar trebui sa vina cu mine in luna Decembrie in Romania(mentionez ca el inca nu are 18 ani), insa nu stiu daca as putea gasi in apropiere de Koln sau Bonn un notar vorbitor si de limba romana.
Am inteles ca ar fi unul numit Wilhelm insa, nu stiu sigur daca vorbeste romana.
Va rog sa imi spuneti daca stiti cat mai repede... sad

3 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Tu, vrei ca noi din Romania sa stim notarii din Germania? Tu locuiesti acolo. Apoi, procura (presupun ca asta vrei) trebuie facuta in limba germana. Daca e nevoie sa fie tradusa, va fi valabila numai daca traducerea e facuta de un traducator autorizat.

| Crisan_Adela_1996 explică (pentru Peridava):

Nu sunt singura persoana care locuieste aici si, ma gandeam ca poate mai sunt anumite persoane care m-ar putea ajuta, sau, ar avea idee daca aceasta varianta poate fi pusa in practica big grinsi, daca intr-adevar as putea rezolva problema asta pana la Ajun, oricum multumesc!

| Peridava a răspuns (pentru Crisan_Adela_1996):

Daca mergeai atunci la notar, problema era deja rezolvata. Daca tragi de timp, nu-l mai aduci pe prietenul tau.