| Sweet_1111 a întrebat:

Buna!
As avea o intrebare...
Ce carti ar trebui sa citesc pentru clasa a 4 a?

7 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

"Fram ursul polar", "Colt alb"... dar nu ti le recomand prea mult.

Citeste "Mein kampf", e mai recomandata varstei.

| stefy_8347 a răspuns:

Salut Sweet pai sunt multe carti dar iti pot spune sa cumperi carte "lecturile copilarie" pentru cls 4 ca acolo gasesti majoritatea lecturilor de cls 4(i foarte multe in carte), si cartea nu e scumpa, o gasesti la librarie!

| Andrei_2426 a răspuns:

Cel mai bine e sa citesti ce vrei u, eu iti recomand, amintiri din copilarie de I.Creanga.

| Overseer a răspuns:

Absolut toate care te intereseaza, ca pe lume is multe carti happy (funda?)

| Gya_4162 a răspuns:

Ti.as recomanda Ion luca Caragiale- Momente si chite
M. Eminescu- Poezii

| Olesea_7476 a răspuns:

Orice cartulie cu povesti...literatura mai copilareasca... ceva ce ti-ar placea tie, nu stiu ce preferi mai mult.

| deya_5262 a răspuns:

TOm Sawyer