| Denisa1207 a întrebat:

Bună! Aș dori să aplic pentru un nou job.La acesta mi se cere cetățenie italiană. Eu sunt născută în Italia.Pe certificat și buletin scrie. Dar cetățenia pe buletin este Română. Știți cumva dacă este valabilă cetățenia Italiană, doar pentru că sunt născută acolo? Mulțumesc!

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Ti-am mai dat linkul: https://www.piuculture.it/......putatilor/
Citeste tot, ca eu ti-am dat o varianta. Mai sunt si altele, poate mai usoare. Noi nu stim unde te incadrezi.