| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să renunț la cetățenia română și să îmi scot un certificat de născută vie, este cineva care mă poate îndruma?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Du-te in china si o sa obtii cetatenia imediat la cata nevoie de oameni au pentru forta muncii

| darrio2007 a răspuns:

Dacă te nasteai moarta, nu mai scriai pe aici.

| Bondarel99 a răspuns:

Mai intai intrebarea cu Dinca apoi intrebarea asta...te simti bine sau ti-a spart cineva contul?

| sabin89 a răspuns:

Există un certificat de naştere şi unul de deces. Între astea două nu e niciunul intermediar.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Proxenetilor le place ideea ta, si cred ca ti-ar sari in ajutor.

| Andreeush a răspuns:

Du-te în altă țară și obține o altă cetățenie.

| Dismally a răspuns:

Sper ca este o gluma big grin

| ancaval a răspuns:

Cum adică certificat de născută vie?

| gogu220 a răspuns:

Ca să renunţi la cetăţenia RO trebuie mai întâi să obţi o altă cetăţenie, cât despre cetrificatul de naştere, ţi-a fost eliberat unul când te-ai născut. Acum mai poţi obţine cel mult un duplicat, în cazul în care nu-l mai găseşti pe cel original.

| UnuPentruAltu a răspuns:

Cine le eliberează certificate la ăștia? Nu tot medici?