| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma angajez dar sunt inca la liceu si asta ar insemna sa nu ma duc la 2-3 ore zilnic. E posibil sa pot aduce scutiri de la locul de munca pentru a motiva absentele?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se pot motiva absentele cu faptul ca lucrezi. Te poti angaja cu timp partial, pana la 4 ore pe zi si sa lucrezi in afara cursurilor.

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

La unele facultati este acceptata manevra asta, insa, de obicei, scoala nu se pupa cu munca.