| CafeauaDeDimineata a întrebat:

Dupa cum poate sau poate nu ati auzit, la scoala, la sfarsitul fiecarei luni se presupune ca se trimite un anumit document care include si absentele pe luna respectiva, iar dupa ce documentul e trimis nu se mai poate motiva nicio absenta din luna trecuta. Chestia e ca inainte sa ajung la liceu aveam un profesor foarte de treaba si vorbea cu noi, clasa, orice si chiar ne motiva multe dintre absente daca era nevoie, chiar si din lunile trecute si ne-a spus, asa, intre 4 ochi, ca absentele pot fi motivate oricand si faptul ca sunt "trimise" la inspectorat sau mai stiu eu pe unde era doar o minciuna sa influenteze elevii. Insa la liceu am facut cateva absente si nu stiu daca e posibil sa le motivez pe luna trecuta sau nu. Stie cineva daca absentele se trimit undeva sau nu?

Răspuns Câştigător
| bluepriest a răspuns:

Eu acuma sunt in a 9-a la liceu si am dus o motivare pe octombrie si noi eram inn 5 noiembrie si diriginta mi le-a motivat