| aligru a întrebat:

Buna!
As vrea sa mi duc laptopul la curatat undeva in iasi! Este plin de praf si se supraincalzeste in cauza lui. De asemena as vrea sa mi inlocuiesc o tasta.
Intrebarea mea este: la ce service sa ma duc si cam cat costa?

Curatare interna si externa!

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

La laptop tastele nu se inlocuiesc, se cumpara o tastatura noua si se inlocuieste cu totul (eu iarna trecuta nu aveam tab, e, r, d). l-am trimis in service, a zis ca nu mi-l fac pe garantie ca e vina mea si am platit tastatura cu iluminare 285 ron. de montat poti sa o pui si singur, te uiti pe net la how to dissasemble si sigur gasesti pe pasi ce si cum. si de supraincalzit poti lua o conserva (spray) cu aer comprimat si dai cu el pe gaura de aerisire a laptopului. eu suflu in el cam 1 data pe luna si nu are nimic. si asa rezolvi o problema singur acasa. la service platesti mult si manopera si timpul lucrat la el. daca nu e in garantie, iesi mai ieftin cautand pe net si facandu-l singur sau cu un prieten care se pricepe, decat la un service specializat

1 răspuns:
| aligru explică:

Din cauza lui*

( nu mi merge tasta D laughing tot e la praf)