| cornelia_9446 a întrebat:

azi mi-am cumparat un telefon numit Nokia2700, mi-am incarcat telefonul cu 17 euro. in fine. mi-am activat minutelewhistling si cand vreau sa trimit la cineva mesajstraight face nu il primeste si imi scrie" furnizor de servicii."ce inseamna asta?"straight face

3 răspunsuri:
| PureEvil a răspuns:

Incearca sa setezi numarul centrului de mesaje corect.Suna la provider-ul tau si spune-le de problema, ei iti vor furniza numarul centrului de mesaje.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie...sa cauti la setarii mesaje...mesaj text.si ceva de centru pacolothinking si trebuie sa bagi ceva nr acolo.depinde in ce retea estihappy da trebuie sa ai nrtongue

| Bisquit_3690 a răspuns:

Ar putea fi centrul de mesaje. Te sfatuiesc sa mergi intai la Orange/Cosmote/Vodafone(operatorul de la care ai numarul) si sa le explici lor problema de acolo ei te vor ajuta. Daca telefonul e nou nu vad ce probleme ar putea avea, daca totusi problea tine de telefon ar trebui sa il schimbe sau sa il repare daca ai garantiie la el.