| camon12 a întrebat:

Buna baieti. am si eu o pb. mi-am pus windows 7 si nu am sunet. placa mea de baza e assus k8vx-se am cautat pe assus si nu are nici u fel de driver pentru windows 7. totul mege perfect numai sunetu nu mergesad. nu stie nimeni un driver inlocuitor care sa mearga? placa audio e sound max este placa din 2005/2006 dar este imposibil sa aiba driver doar pentru windows xphappy

5 răspunsuri:
| loveyouschatz a răspuns:

Touslesdrivers.com. este foarte bun

| camon12 explică:

Driverele mele nu accepta windows 7

| Abadonna a răspuns:

@ sTiCookie
Evident ca driverele de pe CD nu functioneaza cu Win 7 deoarece acele CDuri sunt dinainte sa fi existat Win 7...

Camon, incearca linkul asta http://flameupload.com/files/OPKL2TJF/k8v_audio_beta.7z se incarca FOARTE greu dar totusi inca e valabil. Cica ce este acolo ar fi compatibil cu Win 7. Astia de la Asus nu au nici pe site-ul oficial drivere de Win 7 la modelul asta...

| Abadonna a răspuns:

Pe naiba...linkul trimis anterior e fake si trimite la un site care cere bani...
http://vip.asus.com/....../view.aspx
zice aici ca merge cu ala de CD totusi.

| sTiCookie a răspuns:

Tu cand ai luat compu ai primit niste cduri cautal pe cel bun (de obicei scrie pe el) si instaleaza de pe el tot cauta pe acolo ca eu asa am facut