| Teo a întrebat:

Buletinul meu a expirat.Eu sunt in Spania si pana acum nu mi l-am refacut.Este adevarat ca imi dau amenda pentru ca nu mi-am refacut buletinul la timp? care sunt actele care imi trebuie ca sa ma duc sa mi-l refac? Cel mai bun raspuns primeste funda.Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| Ejkoli a răspuns:

Nu te amendeaza nimeni daca nu iesi din tara. Actele care iti trebuie suntcall meopie de pe pasaport sau pasaport;
-buletinul expirat;
-o poza cu tine sau poate ti-o face acolo;
-trebuie sa mergi la trezorerie cu actele acestea, iti va da un 'uz de buletin' cu care mergi unde se fac buletinele (la politie(a la policia, am stat 10 ani in Spania)) si t-il face. Funda!

1 răspuns:
| vasibunul a răspuns:

Eu can l-am facut mi-a trebuit certificatul de nastere original si copie buletinu uni dintre parinti si copia contractul de vanzare cumparare al casaei, apartamentului daca stai in chirie atunci trebuie lor sa le ceri contractul de vanzare cumparare al locuintei lor trebuie original si copietrebuie sa completezi actul tip ti-l da la politie si un act de spatiu adica locul unde vrei sa ai buletinu adica spania, Romania daca esti minor ai nevoie de un parinte tutore care sa iti faca acest act