| TotiVorbescSinguri a întrebat:

Daca imi pierd buletinul imi trebuie din nou toate actele ca sa il refac?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie si nici obligatoriu daca detii un act oficial cu poza recent facut, de ex. pasaport sau permis de conducere. Daca nu detii atunci iti trebuie toate actele ca atunci cand l-ai facut, inclusiv sa fi declarat pierderea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da!

| TotiVorbescSinguri explică (pentru anonim_4396):

De ce raspunzi aiurea? Daca nu ma poti ajuta las-o asa, MM de jardea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru TotiVorbescSinguri):

WTF! Esti in stare sa intelegi ce inseamna: "da"? Ai pus intrebarea daca iti trebuie din nou actele iar eu ti-am zis ca da, ce e asa greu de inteles? Asa intrebare, asa raspuns! Dar asa suntem noi romanii...

| TotiVorbescSinguri explică (pentru anonim_4396):

Ohh, greseala mea. Imi cer scuze. Raspunsul era "sec" si m-am gandit ca incerci sa ma iei la misto...

| anonim_4396 a răspuns (pentru TotiVorbescSinguri):

No problem. Probabil si numele meu te-a facut sa crezi ca te iau la misto laughing

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Da, dar te poți interesa la poliție. Plus anunț în ziar că l-ai pierdut.