| Cosmin_2995 a întrebat:

Cand imi trimite cineva ceva prin bluetooth se salveaza in memoria telefonului.Eu vreau sa se salveze pe card dar nu stiu cum sa faac.Nu pot seta asta cand imi trimite cineva si in telefon nu gasesc unde sa setez.Mentionez ca am telefonul NOKIA 6300. Ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

Desigur ca exista. vezi in setari la bluetooth.acolo trebuie sa fie/

| frvtel a răspuns:

La orice telefon, cand se receptioneaza date prin bluetooth, se salveaza obligatoriu in memoria telefonului la mesaje receptionate.De acolo trebuie sa le muti manual pe card si apoi sa le stergi sa eliberezi memoria telefonului.

| Pisicuța a răspuns:

laughing Am si eu acelasi telefon cu acceasi problema pe care acum am rezolvat-o
Inainte se salvau pe memoria telefonului dar cand am facut un folder cu "Fisiere receptionate" in CARD nu se mai puneau pe memorie ci pe card.Acum asta e o sugestie vezi si tu.
fundita?

| secret96 a răspuns:

Poi acum nu stiu sigur la Nokia, dar la mine daca intru la setari --> Setari memorie --> si eu am aici : memorie implicita
da nu stiu daca ii asa si la Nokia.
sper sa iti fie de folos :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand memoria telefonului e plina se salveaza automat in cardul de memorie

| KidOoNh a răspuns:

Poi cand iti trimite dupa ce e gata de trimis du-te le meniu>galerie>mai in jos o sa gasesti scris Fisiere recep. adica receptionate si de acolo il muti dai mutare si selectezi dosarul dar cu salvatu sa se salveze pe card asta nu stiu funda :d asta se numeste metoda comunistalaughing