| Konata a întrebat:

Ce accesorii trebuie sa am ca sa-mi mearga un Nintendo Wii? Faceti-mi o lista va rog. Multumesc anticipat happy

4 răspunsuri:
| dmrtr a răspuns:

Buna!
Cand iti cumperi un Nintendo WII iti da in cutia lui toate lucrurile pentru a putea functiona ( cablu, controller, sensor bar...)

Poti sa iti cumperi tu separat un controller in plus, cateva jocuri...
Bafta! tongue big grin

uite un sfat : intra pe youtube si scrie unboxing Nintendo wii 2012!

| DDCC a răspuns:

Wii Remote numit și Wiimote, controller-ul consolei Wii cu ajutorul căruia poți controla carcterul din joc, Volan Nintendo Wii în cazul în care ai jocuri de curse, wii fit (plus sau balance board pentru exerciții fizice(ca într-un joc), power pistol, gamepad.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Wii
Pentru accesorii vezi: http://www.emag.ro/......wii-ig2731

| CuloriHD a răspuns:

Husa,creion nu prea stiu

funda?

| Konata explică (pentru CuloriHD):

Dupa ce imi spui ca ii trebuie creion la Nintendo wii si imi spui ca nu mai stii imi mai ceri si funda. Eu dau funda la cine vreau eu. La Nintendo ds se foloseste creion.