| brokxy a întrebat:

Ce inseamna,, telemunca,,? Presedintele a vorbit azi si a zis ca toti angajatii din privat si public, unde este posibil sa treaca la telemunca.

22 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Am văzut pe net o poză cu un câine ciobănesc care stătea pe o terasă în faţa unui monitor şi privea la oile de la stână. Explica acolo că acum lucrează de acasă. happy E posibil să se generalizeze până la urmă lucrul de acasă.

| Lucian4 a răspuns:

Propun ca in viitorul guvern sa treaca Ministerul societatii informationale in portofoliul Ministerului muncii ca sa avem un nou domeniu telemunca, ca oricum se realizeaza datorita comunicatiilor electronice

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Telemunca este o formă de muncă la distanță prin metodele de informare online, acest tip de muncă poate fi facut de acasa ne fiind necesară deplasarea angajatului la servici.

| brokxy explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar daca eu am un job unde imi este imposibil să lucrez de acasă?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru brokxy):

In ce domeniu lucrezi?

| Catrice a răspuns (pentru brokxy):

A zis că acolo unde se poate se lucrează de acasă, restul că și până acum.

| Balalau95 a răspuns (pentru brokxy):

Atunci nu poti sa faci telemunca
nu poti sa inchizi livrarile, magazinele (cel putin de mancare, farmacii, etc.) si deci iti trebuie oameni care sa se duca acolo si sa serveasca, clienti

| Catrice a răspuns:

Tele... vizor
Tele... enciclopedia
Tele... conferința
Tele... muncă
Mă întreb ce au astea in comun în afara de un ecran unde vezi pe alții thinking

| sabin89 a răspuns (pentru Catrice):

Ai uitat de tele...mea happy

| Catrice a răspuns (pentru sabin89):

Eh,asta e, era seara, nu îmi era foamehee hee

| Holiday a răspuns:

Sa muncesti de acasa, sau din Bahamas, sau de oriunde, in orice caz sa nu mai mergi la sediul firmei sau la punctul de lucru unde prestai activitatea.

| Legion7X a răspuns:

Ai căutat pe google măcar ce însemnă telemuncă?

| GPA a răspuns:

Telemuncă, adică îndeplinirea sarcinilor pentru serviciu la care activezi, dar de la distanță, folosind orice device compatibil cerințelor tale, cu ajutorul unui laptop, unui desktop, de pe telefon, orice mijloace electronice care facilitează legătură dintre angajator și angajat, dintre firmă și salariat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa lucrezi la televizor

| brokxy explică (pentru anonim_4396):

Hai ma serios rolling on the floor))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muncă de la depărtare...gen online...cred. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telelucrul/ Telemunca este activitatea prin care se utilizează Tehnologia Informației și Comunicațiilor pentru realizarea unei activități lucrative la distanță de locul unde este nevoie de rezultatul muncii sau de locul unde s-ar fi desfășurat lucrul în mod normal.

| morfeo a răspuns:

Adica in timp ce muncesti te uiti la televizor

| IngridBeatrice a răspuns:

Bună,

Eu am găsit aici ce înseamnă telemunca și prin ce difera de munca la domiciliu, ce țări sunt prietenoase pentru telemunca: https://cariera.ejobs.ro/telemunca-alta-tara-pentru-o-companie-din-romania/