| nonameih0000 a întrebat:

Cine imi spune cum sa setez adica de unde sa setez ca atunci cand deschid o pagina de internet google, sa imi apara GOOGLE CHROME direct, nu conduit search sau alte pagini de navigare...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai pe cheia aia mecanica-dai optiuni-dai la tabul din stanga"Elemente de baza-unde scrie"La pornire selectezi"Deschide pagina de pornire-unde scrie"Pagina de pornire"mai jos bifezi"Deschideti acesta pagina"-in caseta scrii: https://www.google.ro/

| CupcakeRawr a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie nu-mi apare Optiunisad

| anonim_4396 a răspuns (pentru CupcakeRawr):

Dai la setari

3 răspunsuri:
| DeeaLoveAngels a răspuns:

Poi daca folosesti Google Chrome, incearca asta: Intra in Chrome la "Customize and control Google Chrome"(acolo unde apare pictograma unei chei) si da la "Options". Atunci cand dai click pe "Options" se va deschide o fereastra relativ micuta. In aceea fereastra scrie undeva sus "On startup" si 3 posibilati de raspuns. Bifezi "Open the home page" si te uiti mai jos, unde scrie "Home page" si 2 posibilitati de raspuns. O bifezi pe a 2-a, adica "Open this page" si scrii in casuta urmatoare adresa Google, http://www.google.ro. Imediat mai jos scrie "Default search". Langa este o alta casuta, de unde tu trebuie sa alegi motorul de cautare preferat(Google), care sa coincida cu ce ai scris mai sus, la "Home page". Apoi dai click pe "Close". Sper ca te-am ajutat. :D