| LastNight1324235436 a întrebat:

Cineva a facut un cont fals pe facebook cu numele si pozele mele la profil si cover si injura persoane in numele meu.Pot face cumva sa ii blochez contul? Sau cum sa rezolv?

3 răspunsuri:
| Kore22 a răspuns:

Trimite un mail celor de la facebook prin care le aduci la cunostinta ce s-a intamplat si ii rogi sa stearga contul respectiv.

| LastNight1324235436 explică (pentru Kore22):

Cum as putea sa ii contactez?

| Pricope_Iulia_Maria_1995 a răspuns:

Daca il ai ca prieten te uita la profilul lui si dai la o rotita si o sageata de unde srie prieteni putin mai incolo si acolo dai la raporteaza blocheaza sper ca ti-am fost de ajutor funda?