| Hehe_4095 a întrebat:

Buna comunitatea TPU! Vreau sa invat limba Germana, dar nu stiu cum! Acolo am un viitor mai bun fiind ca am verisori care o sa ma ia acolo si sa imi continui scoala in germania, dar nu vreau sa pierd un an doar pentru ca nu stiu limba! Va rog, spuneti-mi cu sa o invat? Am la dispozitie un an! Multumesc!

1 răspuns:
| deniisu a răspuns:

Pai poti cauta pe internet...eu am gasit in engleza niste lecti si la sfrsit teste. poti sa iti cumperi un ghid de conversatie si sa inveti.sau sa iei meditati.O sa ti se para destul de grea(asa zic cei care nu o cunosc)dar mie nu mie se pare.adica eu fac germana de la gradinita...o sa inveti.mai ales ca ai un an la dispozitiekiss