| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre limba rusa? Despre Rusia? Germana? Germania? Stiu maghiara in proporție de 75℅, engleza o fac la școală, îmi place mult si franceza fac, dar o urăsc crying Am încercat sa învăț coreeana dar din anumite motive am abandonat, ce limbi ma sfătuiți sa învăț pentru viitor, ce m-ar ajuta in lumea asta mare? In afara de engleză bineînțeles.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De viitor este Germana,Chineza,O limba Nordica desigur, dar nu este usor, o limba cere timp, ai nevoie de timp, vointa, ambitie

| Dismally a răspuns:

Despre rusia am o parere proasta si nici limba nu imi place. Germana poate fi utila, in rest depinde ce vrei sa faci - spre exemplu daca vrei sa calatoresti ai putea invata si spaniola, sau japoneza pentru un eventual loc de munca. Engleza este cea mai utila acum si asta nu se va schimba prea curand. Oricum, daca ai reusit sa inveti limba maghiara ai putea invata orice, mi se pare super dificila, la fel ca si finlandeza care e imposibila big grin

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Maghiara este o limba foarte foarte grea, o recunosc, cred ca daca stau si ma gândesc așa, as putea învăța si o alta limba in afara de engleză big grin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cum de ai învățato, stai printre ei?

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur, poti invata germana sau orice alta limba, important este sa iti placa pentru ca asa va fi mult mai usor happy

| Vvistula a răspuns:

Araba, crede-ma ca este o limba care mereu te va ajuta.