| anastasiiiiiiiaaaa a întrebat:

Bunabig grin.Deci am comandat instyler de la teleshoping si nu imi place si am deci sa il returnez.am sunat si trebuie sa trimit un colet care sa includa copia chitantei facturii si a buletinului meu la adresa din spatele facturii. Dar eu habar nu am sa trimit un pachet sau o >scrisoare:". Ma puteti ajuta va rog frumos este urgent[-o

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Trebuie sa pui in colet produsul in ambalajul lui original( este important)+ cele doua copii--- ambalezi in coala alba coletul, il sigilezi cu banda adeziva--- pe colet, in dreapta scrii "Dest." urmat de numele firmei, adresa, localitatea --- in stanga scrii "Exp." urmat de numele / prenumele tau( trebuie sa ai buletin, altfel nu poti ridica contravaloarea coletului cand ti-o vor trimite ), adresa ta completa
La posta, cere expedierea coletului cu confirmare de primire( trebuie sa ai o dovada ca le-ai returnat produsul!)--- ti se va da sa completezi un formular de expeditie pe care-l completezi cu atentie--- in final platesti expedierea si ti se da o chitanta.
Ai grije de documentele ce privesc produsul( factura, chitanta achitarii facturii si chitanta de expediere) pana ce vei primii banii de la firma care vinde produsul.