| Martagaia a întrebat:

Daca am card de la BRD, pot sa scot bani de la orice ATM CEC BANK sau Banca Transilvania spre exemplu, sau e neaparat sa scot de la un ATM BRD?
Pentru a răspunde la o întrebare

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poti scoate de la absolut orice ATM, dar platesti comision bancar de procesare.
Este recomandat sa scoti de la ATM-ul bancii care a emis cardul, ca acolo nu platesti nimic.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți scoate de la absolut orice ATM; doar că vei plăti probabil un comision ceva mai mare pentru acea operațiune. Depinde de tipul cardului / contractului pe care îl ai cu banca emitentă (BRD).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti scoate bani de la oricare ATM, dar daca ai card BRD si extragi numerar de la CEC, atunci dobanda e mare pentru ca sunt comisioanele intre banci.

Nu iti recomand.