| Sk1j4 a întrebat:

Daca am primit un colet prin posta, pot ridica coletul doar cu buletinul? sau se poate ridica si cu alt act? Mersi

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu se poate decat cu cartea de indentitate, pentru ca trebuie trecut pe avizul de expediere seria si numarul, plus data eliberarii.

| hummmer a răspuns:

Buletinul celui trecut la destinatar. Atat.

| Sk1j4 explică (pentru hummmer):

Ba ce vrajeala...

| hummmer a răspuns (pentru Sk1j4):

Doar pe baza buletinului iti dau cei de la posta coletul.

| boss97 a răspuns:

Nu este neaparata nevoie de buletin, dar e bine sa-l ai la tine daca ti-l cere pentru siguranta coletului. Sper ca te-am ajutat.

| Sk1j4 explică (pentru boss97):

Am trimis un colet.Si cealalta persoana a fost la posta sa ridice coletul dar nu a putut fara buletin(pentru ca acu si-l schimba).
A mers cu cartea de alegator si nu a putut.straight face

| boss97 a răspuns (pentru Sk1j4):

Buletinul,fara nu se poate. happy

| Sk1j4 explică (pentru boss97):

Pai mai sus ai zis"Nu este neaparata nevoie de buletin"
laughing in fine mersi oricum

| Latinmoon a răspuns (pentru Sk1j4):

Te mai duci inca odata poate ai noroc sa dai peste cineva de treaba la posta si le zici din ce cauza nu ai buletin, iei cartea de alegator eventual si certificatul de nastere, daca nici asa nu vor sa-ti dea coletul le spui ca vei reveni peste x zile cand vei avea din nou buletin si le zici sa-ti pastreze coletul, sa nu ai vreo spurpriza sa-l trimita inapoi la expeditor.
Mai vorbeste si tu cu aia pe acolo i-ai la vrajeala!hee hee
Good luck! big hug

| Sk1j4 explică (pentru Latinmoon):

Dageaba.Tre sa merg la posta sa trimit un fax cu alta adresa si alta persoana si sa mearga persoana aia sa ridice...

| Latinmoon a răspuns (pentru Sk1j4):

Ce mai zapaceala! straight face