| Bodo a întrebat:

Daca am primit un colet prin posta, dar e pe numele mamei mele care nu poate sa il ridice, pot sa ma duc eu cu buletinul ei si buletinul meu si sa il ridic eu?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred, dupa cate stiu coletele se elibereaza numai destinatarului, care trebuie sa semneze de primire. Oricum te poti interesa la posta, acolo poti primi un raspuns precis. Numai bine!

| Minnie a răspuns:

Nu.Eu am incercat asta si nu am putut

| Wanderer a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta asa ca s-a dus un membru din familie cu buletinul mamei mele si a adus cartea. Deci se pare ca merge. Nu stiu daca a folosit si buletinul lui ca sa ridice coletul dar nu cred.

| luciana200972 a răspuns:

Teoretic da, numai sa nu dai peste vreo scorpie la posta. merita sa incerci. bafta

| missbee a răspuns:

E suficient buletinul mamei tale, dar pentru orice eventualitate îl poţi lua şi pe al tău ca să dovedeşti că eşti rudă. Da, se poate.

| piciuk a răspuns:

Mi se pare ca da. sa ai amandoua buletinele la tine neaparat.

| Bodo explică:

Am reusit (poate pentru ca cea de la posta era o vecinahappy

| movila a răspuns:

Eu am facut asta, si mi-a mltumit