| andreirobert2003 a întrebat:

Buna,
Daca la descrierea unui produs de pe AliExpress din alta tara scrie "Free Shipping" asta inseamna ca livrarea este gratuita pana in Romania, Bucuresti sau pana la mine acasa in Buzau?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri! Dau funda!☺

Răspuns Câştigător
| Larisaaaa a răspuns:

Este livrarea gratuita pana în România. Iar cei din vama vor livra produsul acasă la tine. Sau la posta din cartier. Dar dacă plata produsului trece de 10$ trebuie sa plătești vama.

| suntserios a răspuns (pentru Larisaaaa):

De cand se ocupa vama cu curieratul?

| Larisaaaa a răspuns (pentru suntserios):

De când? De mult timp. Taxele care trebuiesc platite statului roman atunci cand primesti un pachet din China sau din orice alta tara care nu se afla in Uniunea Europeana.

| suntserios a răspuns (pentru Larisaaaa):

Si ce treaba au taxele vamale cu afirmatia ta
citez:
" Iar cei din vama vor livra produsul acasă la tine"

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Va fi transportul gratuit pana la posta