Întrebare recomandată | Sunshine123 a întrebat:

Bună! Dacă o persoană cu dizabilități beneficiează de scutirea impozitului pe venit în cadrul unui post full time, va mai putea beneficia de scutire și în cazul unui post part time? Nu am găsit nicăieri în legislație acest aspect.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca va beneficia, scutirea de impozit se acorda pentru dizabilitate si nu pentru timpul lucrat.

1 răspuns:
| RaduRobertRO a răspuns:

Evident ca va beneficia de aceleași drepturi. In lege nu se spune cate ore lucreaza ci ca trebuie sa fie o persoană cu dizabilități.