| numesiprenume0 a întrebat:

Bună seara! Sunt persoana cu dizabilități și as dori sa mă angajez. Am găsit un loc de muncă la o firmă particulară, pe un salariu minim... De ce drepturi beneficiez ca persoana cu dizabilități și ce trebuie sa fac pentru ca acestea sa fie respectate? De exemplu, scutirea de la plata impozitului pe venit, reducerea vârstei de pensionare...
Pentru pensie se folosește o alta metoda de calcul în cazul persoanelor cu dizabilități?
Ofer funda!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste L.448/2006, rep. in 2008, cu md. si compl. ulterioare si o sa afli toate drepturile de care beneficiezi, in functie de gradul de handicap in care esti incadrat.