| Alinaalian1234 a întrebat:

De la un timp cand imi trimite un prieten pe mess un sit si dau clik pe el se deschide internet explorer. Folosesc google chrome. Ce as putea face?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| BigCode a răspuns:

Probabil browser-ul tau prestabilit a ramas IE. In mod normal cand instalezi chrome te intreaba daca vrei sa fie browser prestabilit sau nu.
poti sa faci setarea asta intrand in chrome click pe butonul din dreapta sus (cel cu setari adica cheia) selectezi setari si in josul pagini gasesti un buton pe care scrie seteaza ca browser prestabilit. toate linkurile ar trebui sa se deschida in chrome.astept funda daca ai reusit daca nu te rog sa ma anunti.

1 răspuns:
| SilentRp a răspuns:

Ce windows ai? Daca ai Xp f-a urmatoarele setari:

Intra in Start - Control Panel - Add or Remove Programs - Set Program Access and Defaults(in stanga) - Custom si la Choose a default Web browser bifeaza Chrome. Dai ok si va merge.