| JustaLittle a întrebat:

De unde sa accesez setarile cursorului la windows 8? Cainele meu a sarit pe tastatura laptopului si nu stiu ce combinatie a facut incat atunci cand mut cursorul deasupra unui spatiu in care vreau sa scriu ( chat Facebook, bara google etc) nu mai arata acel semn ca un I mare, arata o lupa cu un + in dreapta si este foarte deranjant. In afara de asta, e cursor normal tip sageata. Aveti idee cum sa fac ca sa nu mai apara acea lupa, sa fie ca inainte?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In Control Panel - setarile ajutatoare.
Daca dai click cu lupa cu +, se mareste imaginea de pe ecran - e pentru cei cu vedere deficienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Control Panel. D'oh... Setarile mouse-ului.