| teknoob a întrebat:

am o intrebare. Am trimis un colet de 92 lei. eu am platit taxa 8 lei iar destinatarul trebuie sa plateasca 100lei(92 lei + 8 lei ramburs). Este bine daca am scris pe Mandat postal la Suma : 100 lei? Nu vreau sa ma trezesc ca destinatarul trebuie sa plateasca 108 lei,…

Răspuns Câştigător
| Alunuca a răspuns:

Pai daca vrei ca destinatarul sa iti inapoieze banii pe transport, trebuie sa pui valoarea coletului + transportul(adica 92+8). Pe mandat scrii exact cati bani vrei tu sa primesti: 92 daca transportul e gratuit, si 100 daca nu e.happy Sper ca te-am lamurit.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca ai scris 100 de lei, o sa primesti tot atat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,pai eu cred ca 100 de lei ba costa totul nu prea cred ca vei plati 108 lei!

| Andudj a răspuns:

@Alunuca a spus exact ce trebuia. sper ca te-ai lamurit

| teknoob explică:

Eu am pus 100 lei acolo. si pe O alta hartie am scris 92 lei si ramburs 100... Deci eu primesc 92?

| teknoob explică:

Si destinatarul plateste tot 100ron sa ridice coletul?