| Maariiaa a întrebat:

Bună,

Din nou vin cu o întrebare în legătură cu verișoara mea...
A participat la concursul Cangurul Matematician și a luat punctajul 137.5
Vă rog să îmi spuneți care este punctajul maxim și care este limita la care se poate trece la proba de baraj.
Menționesc că este clasa a 4-a.

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Helăăău a răspuns:

Am gasit ceva pe site-ul lor
Clasele a IV-a : Elevii au de rezolvat un test cu 30 de probleme. Problemele de la 1 la 10 valoreaza câte 3 puncte, cele de la 11 la 20 câte 4 puncte, iar cele de la 21 la 30 câte 5 puncte.
Punctaj maxim: 150 puncte.

4 răspunsuri:
| Maariiaa explică:

@MyNameIsWhat Mulțumesc, însă vroiam să știu și cu ce punctaj de trece la proba de baraj.

| Maariiaa explică:

Anonima13 Punctajul maxim este 200, cum mama naiba sa fie 200?rolling on the floor

| anonima13 a răspuns:

200 parcatongue

Răspuns utilizator avertizat