| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Buna! Dupa ce închiriezi un apartament cu contract de închiriere un set de chei se depune la ANAF de catre proprietar?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ANAF se depune contractul de inchiriere sau declaratia ca a inchiriat apartamentul, nu cheile.
Un set de chei raman la agentia care inchiriaza casa/apartmentul, ca ei sa poata intra in casa la nevoie, sau la inspectie. Asta daca apartamnetule ste inchiriat printr-o agentie, ca de este inchiriere simpla si directa propietar-chirias, atunci un set de chei are propietarul si celalat set este a chirias.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.
ce treaba are anaf cu cheile tale?

| johnnny123 a răspuns:

Oare cum ți-a putut veni ideea asta?

| sweetys a răspuns:

De unde pana unde? De unde le mai scoateti! In cel mai rau caz raman la proprietar in caz de urgenta. Gen esti plecat de acasa si se sparge o teava de apa, si se intra cu acordul tau, la fel cum se fac si vizitele.

| Sistemulxxl a răspuns:

Nu.