| Dyia67 a întrebat:

Buna, e legal sa faci videochat pe cont propriu in cuplu?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,dar daca faci multi bani multi va trebui sa declari si statul iti va lua, statul fiind un cancer care mereu ia si nu da nimic

| Dyia67 explică (pentru RAY):

Și cum trebuie sa declar după ce suma trebuie? Se poate online?

| Violleta2022 a răspuns:

Adica sa faci sex online?

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu este legal si se cheama pornografie!

| Hammurabi a răspuns:

Să faci videochat e legal.
Nu e legal să încasezi bani fără un PFA, SRL, II, etc.

| Goete a răspuns:

Ilegal e sa nu platesti impozit pe venituri, statul mereu vrea sa isi ia partea

| timidu89 a răspuns:

Puscarie scrie pe tine laughing

| andreidmbm a răspuns:

Eate legal si pe persoana fizica, atat timp cst iti declari veniturile la ANAF.

| Dyia67 explică (pentru andreidmbm):

Și cum trebuie sa le declar

| doctorandus a răspuns (pentru Dyia67):

Iti cauti contabil.

| andreidmbm a răspuns (pentru Dyia67):

Nu se poate online, trebuie sa mergi la ANAF si sa completezi declaratia 212 (impozitul pe venit şi contribuţiile sociale datorate de persoanele fizice)