| brokxy a întrebat:

Este îndulcitor(înlocuitor de zahăr) la Lidl? De care se poate pune în cafea si cam pe unde îl pot găsi? Lângă zahăr normal nu este, nu am văzut nici lângă cafea

5 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Buna, este, cred ca se numeste Cologran. Cauta pe raionul cu ceaiuri.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Din cate stiu eu se găsesc la farmacie. Dar nu sunt sănătoase.

| WhiteLife a răspuns:

In farmacii se găsește zaharina, are preț bun, și la Kaufland am văzut îndulcitori. La Lidl poți întreba un angajat, sau poți descarca aplicația lor (este Wi-Fi gratis in magazin) și acolo cauți produsul, îți arată ambalajul și prețul.

| romeo78 a răspuns:

Îndulcitorii sunt recomandați pentru persoanele cu diabet, glicemie ridicată, intoleranță la zaharuri.
Luați de persoane sănătoase pot face mai mult rău decât bine datorită substanțelor numite e-uri conținute. Nici ce se spune că "e produs natural", trebuie citit cu mare atenție prospectul și văzut cantitatea de plantă folosită la 100 de grame de produs și ce e-uri sunt folosite.
Oricum, chiar dacă ca persoană scoți zahărul din alimentație, acesta se găsește în majoritatea produselor aflate în comerț.
Folosirea îndulcitorilor, nu are nici un efect benefic asupra organismului.

| Februar30 a răspuns:

Nu cred ca-s sanatoase pastilele alea, care se gasesc de obicei la raftul cu cafea. Incearca stevia, xylitol, erythritol. Sunt la raftul cu produse naturiste.