| hellokityy a întrebat:

Eu sunt clasa a 8-a si dupa cum stiti trebuie sa imi aleg un liceu. Eu vreau sa merg la un liceu pe profil engleza, stiu ca trebuie sa dau o proba de adimis sau respins. Imi puteti spune mai multe despre aceasta proba? Va rog! Multumesc!:*:*:*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu cand eram cls a8-a cea mai mica nota obtinuta la proba asta trebuia sa fie 6, apoi o sa aleaga din voi cativa(de ex daca sunt 30 de locuri, alege 30 de copii cu medie de la cea mai mare la cea mai mica)
Dar am auzit ca inainte de acea proba, o sa faceti toti candidatii pe acel profil meditatii cu profesorii din liceul respectiv(o saptamana de meditatii, acestea fiind gratuite)
Pa-pa, si Bafta! :*

| razvydady a răspuns:

Se da doar din present simple, past simple, future simple si e destul de usoara iti da un text si pe baza textului trebuie sa rasp la niste intrebari sh apoi o lista in care iti niste verbe pe care tu trebuie sa le faci substantive

| MsDiddy a răspuns:

Bilingv-engleza deci. este o proba in scris si oral. cea in scris,contine gramatica, iar cea orala e literatura. la gramatica va fi putin mai greu, deci invata timpurile foarte bine. in schimb, la proba orala, vei alege o foaie cu un text, trebuie sa raspunzi la intrebarile de pe foaie, te prezinti "in fata juriului". iar acestia iti pun tot felul de intrebari, e simplu. succes!