| AndreeaMabel a întrebat:

Buna fani TPU, am si eu o problema, mi-am instalat camera web dar de cate ori incerc sa o folosesc imi apare : "Sorry, you have no video capture hardware".Ce ar trebui sa fac ca sa mearga? Camera mea web este PHILIPS SPC210NC/00. Dau funda, promit happy

10 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Ai instalat driver-ul camerei? Sau doar ai instalat-o inserandu-i cablul in PC?

| AndreeaMabel explică (pentru introduaicinumele):

Am instalat de pe Cd-ul original.

| Adr1aNNN7 a răspuns:

Buna!''You have no video capture hardwere'' inseamna ca placa ta video nu are instalata un program pentru a recumoase camera ta video. Uite aici de ce ai nevoie:http://video-capture-hardware.fyxm.net/
Sper ca te-am ajutat!:)

| Flaviucu a răspuns:

Descarca programul AmCap, instaleaza-l si o sa-ti mearga cu ajutorul lui si camera web.

| AndreeaMabel explică (pentru Flaviucu):

L-am instalat si spune :
"Sorry, you have no video capture hardware."
"Video capture will not function properly. "straight face

| Flaviucu a răspuns (pentru AndreeaMabel):

Ai cd original cu driverul? Daca nu o sa-ti fie greu sa il gasesti pe internet deoarece sunt N modele.

| AndreeaMabel explică (pentru Flaviucu):

Cd-ul original.

| georgedanielc a răspuns:

Ai CD la ea? Daca nu ...cauta pe net ...sau dezinstaleazo.sterge folderul din C si reinstaleaza iarasi

| georgedanielc a răspuns:

Http://www.nodevice.com/driver/SPC210NC_00/get67423.html
descarca daca nu aiCD; daca ai fi foarte atent la cerinte

| YouAngel11 a răspuns:

Ee posibil sa ai probleme cu placa video