| RealRap a întrebat:

Am incercat sa instalez camera web si boom, sorry you have no video capture hardware, camera e de 150 lei, am instalat driver-ul de pe CD... Ce are?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Modelul webcam-ului si sistemul de operare pe care vrei sa pui driver-ul? Daca ai cd cu driver, gasesti pe el cu care din versiunile de Windows e compatibil.
Pe de alta parte, softul pe care activezi webcam-ul are niste setari, inclusiv pentru camera. In acele optiuni trebuie sa indici ca sursa video webcam-ul. Si atunci va functiona fara probleme, dar numai daca driverele au fost instalate corect.