| roxyana03 a întrebat:

Buna
funda
sunt in clasa a9a la filo. pretena mea este la constructii:-&, eu am avut media, 9, ea are 7, 40, si vrea sa se transfere de acolo, la mine la filo, dar la filo, iti trebuie 8, vrea sa se transfere de la constructii la filologie, poate sa se transfere? dar are media mica sa stit, in foaia de admitere scria ca iti trebuie 8, 03. dar ea are 7, 40. poate sa se transfere la filo, cu nota asta?

Răspuns Câştigător
| Liquify a răspuns:

Daca are media de admitere mai mare decat ultima medie cu care s-a intrat la tine in clasa se poate transfera [cu conditia sa i se aprobe transferul]. Daca nu mai are o sansa in semenstrul doi. Daca are media de admitere mai mare decat ultima medie pe semestru de la tine din clasa se poate transfera. Cel mai sigur: mama ei ar trebui sa mearga la secretariat in scoala ta si sa intrebe in ce conditii se poate transfera. Cat mai curand!