| Stefania a întrebat:

FUNDITA! Am nevoie de mare ajutor, va rog frumossad. La lb romana nu inteleg tema si as vrea sa-mi explicati sad. Imi zice asa :"Completati fisa de caracterizare a lui Nica utilizand citate din text:

-elev...
-ironic la adresa unor colegi...
-iute la fuga...

Sunt multe, dar nu inteleg mai exact ce trebuie sa facsad, va rog foarte frumos sa ma ajutatisad. FUNDITA!

1 răspuns:
| Amy_1519 a răspuns:

Pur si simplu fa caracterizare lui Nica avand in vedere ce iti cere. Adica :cum se comporta, ce facea ...etc