| hi5plants a întrebat:

Buna.Imi poate explica cineva cum se foloseste aplicatia 24Pay? Trebuie doar sa cumpar bilet de pe aplicatie? Sau trebuie si sa scanez ceva in bus?
Multumesc mult!

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

"24pay este o aplicație de plată care permite plata cu telefonul mobil prin înrolarea cardului bancar. Securitatea tranzacției este asigurată prin tehnologia Visa/Mastercard, toate tranzacțiile fiind efectuate prin intermediul procesatorului de plată autorizat."
Cerinte:
- trebuie sa ai cont bancar si card (deschis la banca preferata);
- trebuie sa-ti instalezi aplicatia 24Pay, pe care treci datele de pe card, pentru ca softul sa proceseze cumpararea de bilete din mijloacele de transport publice care au implementat acest serviciu.
- cu ajutorul 24Pay de pe telefon, scanezi codul QR (acel patrat ca un labirint) din autobuzul in care te sui si obtii pe telefon confirmarea de plata bilet.