| DouaPuncteD a întrebat:

Bunahappy. Imi puteti da un exemplu de descriere literara si stiintifica? Nu stiu ce as putea descrie, sau cum as putea descrie. Va roghappy. Multumesc anticipatwinking

Răspuns Câştigător
| Seniorithabebi a răspuns:

DS : Constitutia: corp scund si compact
Blana: dreapta si matasoasa, poate ajunge pana la pamant
Culoare: alba
Coada: stufoasa
Capul: rotund
Urechile: drepte
Ochii: migdalati, inchisi la culoare, conturati cu negru
Origine: Melita (Italia), una dintre cele mai vechi rase de caini; se spune ca erau foarte populari in vremea reginei Elizabeth I
DL : imi plac bichonii malteezi big hug sunt cei mai draguti. ei au o blana alba precum zapada proaspat ninsa si foooarte pufoasa big grin sunt dragalasi si frumosi. Mereu sunt jucausi big grin Ei sunt foarte jucausi si iubesc zapada happy sunt niste bulgarasi de zapada big hug desi sunt foarte jucausi, ei sunt si foarte somnorosi (... ) Funda!