| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Buna! In 2 saptamani ma mut in București, si o sa trebuiască sa folosesc metroul. Exista vreo harta sau ceva explicativa unde ghideaza ce metrou sa iau sau unde trebuie sa l schimb pentru a ajunge la o anumită locație. Eu voi sta in Berceni si v a trebui sa ajung mai mereu aproape de Calea Vacaresti ( Sector 4)

Răspuns Câştigător
| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Google maps te ajuta.
Ma uit pe harta si vad ca metroul mai rau te-ar incurca.
Cauta autobuze, troleibuze.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Berceni nu pre ai metrou, iar Calea Văcărești e foarte aproape de Berceni.

| LaviniuA a răspuns:

Exista harti cum sa nu:
https://harta-metrou.com/
Poti sa cauti numele statiilor pe Google Maps ca sa vezi care sunt mai aproape de tine.